تست بازدم برای تشخیص بیماری‌ها | بلاگ

تست بازدم برای تشخیص بیماری‌ها

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

تست بازدم برای تشخیص بیماری‌ها

بازدم نیز مانند اثر انگشت در افراد منحصر به فرد و حاوی مولکول هایی است که در هر فرد نسبت به دیگری متفاوت است و از این رو می‌تواند به ابزار مناسبی برای تشخیص بیماری‌ها تبدیل و جایگزین آزمایش‌های خون و ادرار شود.تست بازدم برای تشخیص بیماری‌ها

به گزارش مهر، پزشکان به طور معمول از آزمایش‌های خون و ادرار برای دست یابی به شواهدی از وجود بیماری‌های عفونی و متابولیکی، تشخیص سرطان و نارسایی‌های ارگان‌های بدن، بررسی دوز داروها بر اساس ترکیبات موجود در مایعات بدن استفاده می‌کنند.

اکنون محققان موسسه ETH زوریخ و بیمارستان دانشگاه زوریخ قصد دارند چنین بررسی‌هایی را به آزمایش تنفسی گسترش دهند و از مزایای شیوه‌های تحلیلی شفافیت بالای مدرن که می‌توانند اطلاعات زمان واقعی را از ترکیبات شیمیایی بازدم فراهم کنند بهره مند شوند.
 
دانشمندان بر همین اساس ابزاری ساخته‌اند که پزشکان با استفاده از آن می‌توانند در مورد وضعیت سلامت بیمار بر اساس بوی بازدم نتیجه گیری کنند.
 
همچنین گفته می‌شود موش و سگ‌های آموزش دیده نیز می‌توانند بین بوی بازدم افراد مبتلا به برخی از انواع مختلف سرطان تمایز قایل شوند. در این موارد بوی کلی بازدم بیمار سنجیده می‌شود.
 
هدف این دانشمندان به سرپرستی دکتر رناتو زنوبی استاد آزمایشگاه شیمی آلی دانشگاه زوریخ، شناسایی ترکیبات شیمیایی مختلف در تنفس است. از این رو پزشکان می‌توانند از ترکیبات خاص موجود در تنفس برای تشخیص بیماری‌ها استفاده کنند.

تست, بازدم, برای, تشخیص, بیمار,ی‌,ها,تست بازدم, برای تشخیص, بیماری‌,ها,تست بازدم برای, تشخیص بیماری‌ها,تست بازدم برای تشخیص بیماری‌ها,...
نویسنده : اهل سنت خواف بازدید : 345 تاريخ : دوشنبه 19 فروردين 1392 ساعت: 1:57